Top

Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu 2-3 Kasım 2016

Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu 2-3 Kasım 2016

SAYIN BÖLGE KATILIMCIMIZ


Türkiye’nin Afrika ile İkili Ticaret ve Ekonomik İlişkileri Geliştirme Stratejisi kapsamında ve Malabo, Ekvator Gine’de Kasım 2014 tarihinde düzenlenen 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi Oturumunda alınan kararlar uyarınca Türkiye, İstanbul’da 2-3 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumuna ev sahipliği yapacaktır.

Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu, Sayın Cumhurbaskanımızın himayelerinde, 2-3 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecektir. "Birleş; Keşfet; Geliştir" teması altında 54 Afrika ülkesinden Bakan ve iş adamlarının geniş katılımı ile gerçekleşecek Forum'da, hükümetlerin yatırım projeleri tanıtımları ve firma gorüşmeleri yapılacaktır.

 

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı, Afrika Birliği Komisyonu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan Forum uzun süreli işbirliği tesis edilmesine yönelik olarak Türkiye ve Afrika ülkeleri iş çevreleri için benzersiz bir platform meydana getirecektir.

 

Forum programına katılmak isteyen üyelerimizin www.turkeyafricaforum.org  adresinde yer alan ön kayıt formunu doldurması gerekmektedir.

Organizasyon Sekretaryası

DEİK(Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu)

Tel: 0 (212) 339 50 00

 

 

 

Saygılarımızla.