Top

KOBİ´lerde Verimlilik Arttırıcı Faaliyetler

KOBİ´lerde Verimlilik Arttırıcı Faaliyetler

SAYIN BÖLGE KATILIMCIMIZ,

 

KOBİ’lerin rekabet kabiliyetlerini artırılmasında süreç verimliğinin iyileştirilmesi ve enerji maliyetlerinin düşürülmesi temel faktörlerden biridir. Bildiğiniz üzere Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) olarak bölgemizde bu amaca yönelik olarak çeşitli çalışmalar yürütüyor ve bu çalışmaları kalıcı hizmetler haline getirmeye çalışıyoruz.

 

Bu çerçevede Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ve Namık Kemal Üniversitesi işbirliğinde hazırlanan ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kabul edilen “Verimli Merkez, Verimli KOBİ” adlı proje kapsamında Trakya Bölgesinde bulunan KOBİ’lere ücretsiz süreç ve enerji verimliliği danışmanlığı sağlanacak, gerekli yatırımların yapılması için ilgili kurumlara proje yazılması konusunda ücretsiz destek verilecektir. Ayrıca Namık Kemal Üniversitesi’nde Ticaret ve Sanayi Odaları, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlükleri ve Trakya Kalkınma Ajansı ve diğer paydaşlarımızın işbirliğinde “Trakya Verimlilik ve İnovasyon Merkezi” kurulacak, bölgede yer alan KOBİ’lere hizmet verecek bir yapıya kavuşturulacaktır.

 

 

Bölgedeki tüm ortaklarımız ile Projenin siz KOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre daha iyi konumlandırılması için sizlerden gelecek bilgi, görüş ve önerilere çok değer veriyoruz. Bu nedenle ;

 

  • İşletmenizde enerji ve süreç verimliliği açısından mevcut durumu ve iyileştirme için muhtemel ihtiyaçların ne olduğu
  • Bölgedeki KOBİ’lere enerji ve süreç verimliliği açısından  danışmanlık hizmeti vermesi planlanan danışmanlık merkezine olan ihtiyacın belirlenebilmesi ve bu merkezin vereceği hizmetlerin değerlendirilmesi amacıyla

 

Aşağıdaki linkte 25 soruluk ve yaklaşık 10 dakikanızı alacak ankete cevap vermeniz bizim için çok önemli katkı sağlayacaktır.

 

Not: Proje kapsamında ücretsiz danışmanlık hizmetlerinden faydalanacak KOBİ’lerin seçiminde; aşağıda bulunan linkte yer alan KOBİ Anketini dolduran firmaların başvuruları değerlendirilecektir.

 

https://tr.surveymonkey.com/r/C5G25WM

 

Anketi takiben,  anketi dolduran işletmeler arasından yaklaşık 50 civarında işletme, uzmanlarımız tarafından ziyaret edilerek bu konudaki ek  görüş ve önerileri de alınacak, işletmenizin ihtiyaçları konusunda uzman gözünden yapılacak kısa değerlendirmeler sizlerle paylaşılacaktır.

 

Ankete gösterdiğiniz ilgi ve ayırdığınız zaman için çok teşekkür ederiz.

 

Anket hakkında daha fazla bilgi ve açıklama almak isterseniz aşağıdaki mail adresleri ve telefonlardan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

Tuğrul Kağan ASAN kasan@trakyaka.org.tr  0282 263 37 37  Dahili: 157

 

Dilara Güner            dguner@trakyaka.org.tr 0282 263 37 37  Dahili: 133